Nissan
Spaanse Nissan-fabriek opent scholierensite
Voor de virtuele rondleiding zijn verschillende gidsen beschikbaar. De beschikbare talen zijn Engels, Spaans en Catalaans. De gidsen verzorgen de fabriekstour en geven daarbij levendig commentaar, praktisch advies en feitelijke informatie. Daarbij vertellen ze over de drie hoofdthema's bij het maken van auto's: innovatie, veiligheid en milieu.
De site is gericht op scholieren tussen de acht en twaalf jaar. Voor leraren is er een extra rubriek met daarin materiaal geschikt voor gebruik in de klas. Nissan ontwikkelde de site naar aanleiding van de groeiende stroom fabrieksbezoeken.
In vier jaar tijd nam het aantal scholen dat een rondleiding aanvroeg toe met 500 procent. In het vorige schooljaar meldden 61 scholen, 24 opleidingsinstituten en 15 universiteiten zich aan de poorten van de Nissan-fabriek in Zona Franca.