5 juli 2021

Volkswagen

Volkswagen ID ontvangt eerste update

5 juli 2021 - Met ingang van deze zomer gaat Volkswagen modellen uit de ID. Family regelmatig voorzien van software-updates die via de ingebouwde simkaart naar de auto gezonden worden. In juli 2021 wordt de nieuwste softwareversie 'ID.Software2.3' via mobiele data-overdracht geleverd aan ID.3-klanten die lid zijn van de 'First Movers Club'. Updates voor alle ID.3-, ID.4- en ID.4 GTX-klanten volgen aansluitend. In de toekomst wil Volkswagen de software in zijn ID.-modellen elke twaalf weken updaten.

De eerste update voor de elektrische ID.-modellen bevat tal van functionele verbeteringen. Voorbeelden zijn vernieuwde ID. Light-functies in het interieur, geoptimaliseerde omgevingsherkenning en daarmee verbeteringen aan de dynamische groot-lichtassistent, op een aantal punten verbeterd bedieningsgemak, een nieuw design voor het infotainmentsysteem en verbeterde prestaties en stabiliteit van de digitale systemen in de auto.

Volkswagen

De software-updates worden via mobiele data-overdracht rechtstreeks ge-upload in de centrale high-performance ICAS computers (In Car Application Server). In eerdere modelgeneraties werden voertuigfuncties aangestuurd door een groot aantal controle-units. De nieuwe elektronische voertuigarchitectuur van de ID.-modellen doet dat centraal. Dit systeem is niet alleen krachtig, maar vereenvoudigt ook het uitwisselen van data en functies tussen systemen in de auto. En het maakt het mogelijk om via Over-the-Air updates tot 35 controlesystemen in de auto centraal en Over-the-Air te updaten.

Met Over-the-Air updates legt Volkswagen ook de fundering voor een nieuwe digitale productstrategie. In de toekomst hoeven klanten bij de aanschaf van een auto niet definitief te kiezen over de opties voor hun auto, of na te denken welke configuratie een hogere restwaarde zal hebben. In de toekomst kunnen extra functies en innovatieve technologie via software-updates namelijk ook later, dus na de aankoop, worden toegevoegd.