Renault-Ford
Renault en Ford werken samen
De nieuwe personenauto's van Ford zullen worden gebaseerd op het Ampere platform en profiteren van de kennis, technologie en ervaring van Renault Group op het gebied van elektrische mobiliteit. De productie zal plaatsvinden bij Renault Group in het noorden van Frankrijk.
De twee nieuwe modellen worden ontworpen door Ford en ontwikkeld in samenwerking met Renault Group. De twee nieuwe EV's markeren de eerste stap van een omvangrijk productoffensief van Ford in Europa. Het eerste model wordt begin 2028 in de showrooms verwacht.
Renault Group en Ford hebben ook een intentieverklaring (LOI) ondertekend voor een samenwerking op het gebied van LCV's in Europa. Beide partijen zullen de mogelijkheden onderzoeken om gezamenlijk geselecteerde LCV's onder de merknamen van Renault en Ford te ontwikkelen en produceren.