Opel Zafira (1999 - 2005)
Opel Fuelcel Marathon: uithoudingsrace voor brandstofcel
De HydroGen3 wordt aangedreven door een 60 kW / 82 pk sterke elektrische motor met een brandstofcel, die de nodige elektrische energie genereert uit vloeibare waterstof, afkomstig uit de geinstalleerde brandstoftank. Gedurende deze ongewone reis zal de HydroGen3, met zijn brandstofcelaandrijving, 14 steden aandoen. Geinteresseerden hebben zo de mogelijkheid om deze auto van zeer dichtbij te aanschouwen. De inwoners van de Europese steden krijgen tevens de kans om de meereizende tentoonstelling te bezoeken om alles te leren omtrent brandstofcelaandrijving en het gebruik van waterstof als brandstof. Bovendien worden door experts van het GM Fuel Cell Development Center lezingen gegeven op lokale universiteiten over de huidige stand van zaken in de brandstofcel- en waterstoftechnologie. Op de TU Delft zal dit gebeuren in de vorm van een forumdiscussie.
Verrassend genoeg zijn het geen intern gerecruteerde testrijders achter het stuur van de HydroGen3, maar journalisten uit de verschillende landen. "De keuze voor deze testrijders laat zien dat ons experiment plaatsvindt onder absoluut realistische condities. De kennis afkomstig uit het dagelijks besturen van de auto zal een belangrijke aanvulling zijn op onze reeds bestaande testresultaten", aldus Dr. Byron McCormick, GMs Executive Director op het gebied van GM Fuel Cell activiteiten. Wanneer het gaat om testrijden, is het prototype reeds intensief getest: tot dusver heeft de HydroGen3 in totaal reeds 132 verschillende testprocedures ondergaan, over heel de wereld en onder alle denkbare klimaatomstandigheden.
De uitkomst van de 10.000 km lange reis door Europa is niet te voorspellen. Het zal nieuwe inzichten verschaffen aan de hand van de enorme varieteit aan wegomstandigheden, temperatuurverschillen, steile bergpassen in de Alpen en krachtige regenbuien in het Middellandse Zeegebied.