Forum Volvo V70 (1996 - 2007)
Reacties van eigenaren
Ervaring met Volvo V70 170 PK: Kopen in Duitsland! Dat scheelt echt en je hebt gewoon garantie.
Ervaring met verkoop: Duitse dealer heeft gezorgd voor tijdelijke kentekenplaten, daarmee naar RDW gereden, aldaar APK laten uitvoeren. Vervolgens bij Douane (op RDW terrein) de BPM bepaald. Kind kan de was doen. Ik schat in dat ik ongeveer E 5000,00 goedkoper uit ben t.o.v. het kopen bij een Nederlandse particulier en ik heb wel garantie.
Ervaring met Volvo V70 160 pk: Beste V70 belangstellende(n)
1) Aanschaf van een V70 met hoge kilometerstanden is beslist geen probleem mits onderhoudgeschiedenis (Volvo-garage) aantoonbaar en correct is!
2) Koop altijd particulier en niet via (volvo) garage of handelaar. Deze moet n.l. ook verdienen aan het doorverkopen.
3) Bij 1e e-mailcontact en telefoon weten wat uw inschatting (betrouwbaar) van de verkoper is.
4) Bij kijken, neem een ...
Ervaring met verkoop: Onderhoudsgeschiedenis!
Ervaring met onderhoud: Gasregelklep bij sommige Volvo (o.a. V70) zwak punt. Reparatie 600 euro.
Ervaring met Volvo V70 2.5 d: Dijk van een auto, heeft me nog nooit in de steek gelaten, zeeeer belangrijk voor mij. Dealer onderhoud is duur. Gebroken electro kabelbos achterklep gehad, duurde even voordat ze dat begrepen, kostte een nieuwe maar wel overbodige ruitenwisser motor. Goede, niet merkgebonden garage 30-50 goedkoper. Volvo dealers werken niet erg prijsbewust! Oudere types waren nog beter, maar al met al geen klagen over deze kilometervreter.
Ervaring met onderhoud: Onderhoud via niet merkgebonden garage veelal veel goedkoper dan bij dealer. Zijn nogal snel met "weet niet dus maar vervangen".
Antwoord: Kabelboom is bij mijn V70 ook gebroken bij achterklep. Nu gerepareerd met solderen maar zal t.z.t. worden vervangen. Hoe is het bij u opgelost en wat waren de kosten?
Antwoord: Dit verhaal herken ik: inderdaad waren en zijn de oudere Volvo's van betere kwaliteit. Ikzelf heb er inmiddels een stuk of zeven gehad van een (dat was de beste) 240 stw. 940,850 en ooit een 850T5 in diesel,benzine, automaat en handgeschakeld. Op dit moment een S70 doch helaas heb ik er ook iedere keer wat mee ondanks dat het een dealer onderhouden auto is en thans ong.170000km op de teller heeft staan.
Smoorhuis is al vervangen beide spoorstangen distr.riem maar dat is normaal natuurlijk en nu moet de airco krompessor weer worden vervangen.
nee dan de 240 ooit weg gedaan met 370000km op de teller kwam ik hem een paar jaar geleden weer tegen op de sloop met 496000km erop deed me toch wel wat.
Ervaring met Volvo V70 170 pk: Schrik niet van hoge kilometerstanden. Algehele indruk en onderhoudsgeschiedinis is minstens zo belangrijk. Koop vooral van particulier. Scheelt 5 a 7 duizend euro!
Ervaring met verkoop: Neem i.d.n. een deskundige mee voor inspectie en inschatting.
Ervaring met onderhoud: 20 tot 40% goedkoper dan dealer!
Ervaring met Volvo V70 D5: Goede garage, klantvriendelijk, super service.
Ervaring met Volvo V70 Bifuel:
Ervaring met verkoop: Perfecte dealer, soms wat duur maar altijd perfecte service en uitstekende verkoop.
Ervaring met onderhoud: Deze auto kost meer aan onderhoud dan aan brandstof, maar dat is niet de schuld van de dealer, maar van een uitermate matig in elkaar geschroefde auto.