Skoda Peaq
Skoda start productie Peaq
De Peaq mag sinds zijn marktintroductie in juni al rekenen op een grote belangstelling; eind juli had de autofabrikant al bijna 8.500 bestellingen ontvangen. In de topuitvoering is de Peaq uitgerust met de grootste tractiebatterij die tot nu toe in een Skoda is geïnstalleerd. Met een brutocapaciteit van 91 kWh biedt deze een actieradius van meer dan 640 kilometer. Skoda Auto produceert de batterijsystemen voor de Peaq eveneens in de nieuwe assemblagefabriek in Mladá Boleslav.
De gloednieuwe Skoda Peaq is het vierde model dat momenteel op de productielijn in de hoofdfabriek in Mladá Boleslav wordt gebouwd. De lijn, die oorspronkelijk was ontworpen voor voertuigen met verbrandingsmotoren, heeft ingrijpende moderniseringen ondergaan om volledig elektrische modellen te kunnen bouwen. De Enyaq was in 2020 het eerste elektrische voertuig dat er in productie ging, in januari 2025 gevolgd door de Elroq en nu de Peaq.
De drie volledig elektrische modellen worden naast de Octavia Combi met verbrandingsmotor gebouwd. Sinds mei van dit jaar wordt de Octavia Combi bovendien ook geproduceerd in de fabriek in Kvasiny, samen met de Octavia Hatchback. Hierdoor kan Skoda Auto flexibel inspelen op de marktvraag en op verstoringen in wereldwijde toeleveringsketens door de productiemix tussen Mladá Boleslav en Kvasiny aan te passen.
Deze stap heeft ook capaciteit vrijgemaakt in de fabriek in Mladá Boleslav voor de steeds populairdere elektrische voertuigen, die in de eerste helft van 2026 goed waren voor bijna 23% van alle door Skoda in de Tsjechische fabrieken geproduceerde voertuigen.
Productielijn aangepast
De Peaq is het grootste voertuig dat Skoda Auto heeft geproduceerd sinds de toetreding tot de Volkswagen Groep. Om de auto op de bestaande lijn in te passen waren aanzienlijke technische werkzaamheden nodig: er werden nieuwe, grotere materiaaldragers geïntroduceerd om de ergonomie en de veiligheid op de werkplek te verbeteren, en er werd een nieuwe manipulator toegevoegd om de derde zitrij te monteren.
De perserij, carrosseriebouw en spuiterij ondergingen gerichte upgrades om de constante stroom van materialen door het productieproces te behouden. De Peaq deelt het beproefde Modular Electric Drive Matrix (MEB)-platform met de Enyaq en Elroq, wat productiesynergieën oplevert met beide modellen die al in Mladá Boleslav worden gebouwd.