Opel Astra Sports Tourer (2010 - 2016)
Opel Astra krijgt stop/start-systeem
Opel wist de CO2-uitstoot van de Astra Sports Tourer 1.4 Turbo (88 kW0/120 pk en 103kW/140 pk) en 1.7 CDTI (81 kW/110 pk en 96 kW/130 pk) te verlagen naar respectievelijk 136 en 106 g/km. Hiermee vallen de meeste uitvoeringen van de Astra Sports Tourer in het vervolg in de bijtellingscategorie van 20 procent. De CO2-uitstoot van de 1.4 ecoFLEX is eveneens verlaagd, naar 124 g/km (Astra 5-deurs) en 134 g/km (Astra Sports Tourer).
Nieuw voor zowel de Astra Sports Tourer als de Astra 5-deurs is het uitrustingsniveau Anniversary Edition. De extra uitrusting ten opzichte van de reguliere Edition uitvoering omvat lichtmetalen 17-inch wielen, een driespaaks lederen stuurwiel, exclusieve Opel Anniversary-dorpelstrips en speciale bekleding met de naam Logic. Tevens is dit nieuwe uitrustingsniveau voorzien van een Zicht & Licht-pakket met regensensor, een automatisch dimmende binnenspiegel en Automatic Light Control (ALC).
De prijs voor deze extra uitrusting bedraagt € 600,-. De Anniversary Edition is leverbaar als 5-deurs en als Sports Tourer in combinatie met de volgende motoren: 1.4 ecoFLEX (74 kW/100 pk) en 1.4 Turbo (88 kW/120 pk en 103kW/140 pk). De sterkste variant van de 1.4 Turbo is naar wens leverbaar met een zestrapsautomaat. De prijzen van de Anniversary Edition beginnen bij € 21.345,- voor de Astra 5-deurs 1.4 ecoFLEX met 74 kW/100 pk.
Ander nieuws betreft de Sport-uitvoering. Die komt er in het vervolg sportiever uit te zien. Naast onder meer 18 inch lichtmetalen wielen en ergonomische comfortstoelen worden de volgende items standaard op de Sport-uitvoering: spoiler onder de achterbumper, zijskirts en sierlijst in de grille in carrosseriekleur en een voorbumper in GT-design.