Forum Mercedes-Benz B-Klasse (2005 - 2011)
Reacties van eigenaren
Ervaring met Mercedes-Benz B-Klasse B170: Na een paar jaar probleemloos te hebben gereden begint nu het eerste kwaaltje. Bij het starten van de motor hoor je normaal een zoemend geluid onderuit de motorkap (mes inspuit) als ik dit niet hoor dan start de motor niet. Uitlezen geeft geen enkele code aan. Iemand er ervaring met dit probleem ?
Mvg sneak
Antwoord: Sensor brandstofpomp
Ervaring met Mercedes-Benz B-Klasse: De B-klasse van Mercedes maakt zijwind geluid bij een snelheid van 80 km/p.u. Ga ik harder rijden, valt het geluid weg. Het windgeruis komt van achter aan de rechterkant. Hebben hier meer mensen last van die een B-Klasse 170 rijden?
Wel is een aanrader om de automatische versnellingsbak om de 70.0000 km te laten verversen en flushen. Wanneer dat gedaan is merk je dat hij beter schakelt en geen snukken meer geeft of de motor inhoud tijdens het rijden. Verder ben ik er goed tevreden over.
Ervaring met verkoop: De Mercedes B-Klasse 170 is een aanrader. Veel ruimte en een hoge zit. Wel veel windgeruis aan de rechterkant achter. Kan aan de banden liggen. Ik moet hier nog eens naar laten kijken
Ervaring met onderhoud: Het onderhoud wordt tijdig gedaan en gebeurt altijd netjes, goed en tegen een redelijke prijs. Het flushen van de automatische versnellingsbak moet altijd bij een bedrijf dat daar gespecialiseerd, dat doen ze bij Mercedes schijnbaar niet.
Antwoord: Mijn MB B180 maakt een ratelend geluid bij de eerste start. Ik vermoed dat het aan een klepje ligt in het eerste gedeelte van de uitlaatpijp. Men dacht bij de garage aan de startmotor, maar na het vernieuwen was dit probleem niet opgelost. Wat is het nu werkelijk?
Antwoord: Ik heb hetzelfde probleem, weet je de oorzaak oplossing al?
Antwoord: klepstoters .
Antwoord: Zal dit niet de spanner van de distributie ketting kunnen zijn?
Ervaring met Mercedes-Benz B-Klasse B150: Na 6 jaren gebruik (50.000 km) goed tevreden.
Ervaring met onderhoud: Zeer ervaren garage, meedenker. Totaal aan onderhoud incl alle beurten in deze 6 jaren 2280 euro. Gemiddeld dus 380 per jaar.
Ervaring met Mercedes-Benz B-Klasse B170: Roestvorming onderaan de deuren en achterklep.
Heb nu last van water in kofferbak, achterkleprubber vervangen, probleem is er nog. Geen aanrijding gehad en geen trekhaak aanwezig. Weet iemand een oplossing?
Antwoord: Ik had ook water in de kofferbak. Oorzaak: lekke ontluchtingsklepjes achter de achterbumper. Kleppen zijn niet duurm maar de achterbumper moet gedemonteerd worden.e.e.a is door de dealer uitgevoerd. Met groet c.woudstra
Antwoord: Lekkage in de kofferbak komt doot de wisser en aansluiting van de sproeislang
Ervaring met Mercedes-Benz B-Klasse B170: Mijn auto schudt bij langzaam optrekken en een zoem-geluid bij bedrijfstemperatuur. Kunnen jullie helpen, want ik ben al 2 x na de garage geweest maar of die meneer heeft er geen zin in of het hoort maar lijkt mij niet...
Antwoord: Ze zeggen dat wel eens nokkenas problemen kan geven. Daardoor trilt de motor. Maar ja toch olie controle en koelvloeistof belangrijk. Remschijf. Vliegwiel kan ook een motor of auto laten schudden trillen
Ervaring met Mercedes-Benz B-Klasse B170: Sinds enige maanden bij een Mercedes dealer een in nieuwstaat verkerende B170 automaat (bj 2007), gekocht als 2e auto. Onderhouden door Mercedes met o.a. nieuwe schijven rondom en koppelomvormer vervangen bij 75.000km. Auto heeft nog garantie. Nu valt mij op dat bij koude start er gedurende 1-2 seconden heel even een soort rammel onder de auto te horen is. Het zijn niet de kleppen, dat geluid ken ik. Als leek denk ik eerder aan distributieketting die even droog staat of (kan dat?) de duwband die droog staat. Ik heb nog garantie en wil weten of het iets is wat aandacht behoeft. Elders las ik dat dit normaal is,na 1-2 seconden is het weg en komt die dag ook niet meer terug. Alleen dus ochtends na een nacht stil staan. Iemand een advies?
Antwoord: Het is de spanrol van de snaar. Mijn buurman had het ook, dus spanrol en gelijk de aandrijfsnaar vervangen.
Antwoord: Nee, het is de hydraulische distrubutieketting-spanner, en die moet even op oliedruk komen. Dus daarom ratelt de auto even bij starten de eerste paar seconden. Geen enkel probleem, dat doen ze allemaal, de mijne ook.
Ervaring met Mercedes-Benz B-Klasse B180: Zeer tevreden, lekker zuinig.
Ervaring met onderhoud: Er staat nu een C op het scherm voor onderhoud, wat het betekent geen idee.