Forum Renault Twingo (2007 - 2014)
Reacties van eigenaren
Ervaring met Renault Twingo: Versnelings bak stuk met 8000 km. Renault deed er niets aan. Veel onkosten. Ik koop nooit meer een Renault.
Antwoord: Een auto uit 2014 met slechts 8000 km op de teller? Hier is iets vreemds aan de hand...
Antwoord: Ik heb het zeker twaalf keer gemeld dat het niet goed was, maar er werd niets mee gedaan tot hij stuk ging. Antwoord Renault: had niet gaan rijden. Onzin ik noem het rampgebakkies!
Antwoord: Op anwb.nl/tests en specificaties/occasiontest/twingo wordt de twingo II, overeenkomstig mijn eigen ervaringen, ook genoemd als een erg betrouwbare auto.
Antwoord: Ik heb zelf een Twingo 1.5 dci gehad als occasion en er 30000 km mee gereden zelf. Heb nu een MiTo omdat ie wat groter, sneller en uiteraard mooier is. Maar mijn Twingo was echt de op een na betrouwbaarste auto welke ik tot nog toe heb gereden. Mito het betrouwbaarst, Mazda Premacy en een zeer oude schrootalfa 146 te minst betrouwbaar. Ikzelf vind de Twingo II juist een aanrader.
4000 km per jaar is idd erg weinig. Mogelijk wegens klein aantal km's per jaar de onderhoudsintervallen overgeslagen? Sommig onderhoud is nl alleen op km-stand gebaseerd, ander onderhoud juist op tijd (jaar): bijv elk juist als de auto zeer weinig rijdt, moet ELK JAAR de olie vervangen worden. Rijd je 10.000 km per jaar of meer dan hoeft dat niet elk jaar. En zo zijn er wel meer dingen. Mogelijk heeft renault gezien dat je dus voorgeschreven onderhoud hebt overgeslagen en heb je dus daarom geen of minder garantie nu?
NB als in onderhoudsboekje bijv staat "elke 3 jaar OF bij 30.000 km", dan moet het onderhoud plaatsvinden bij hetgeen als eerste langskomt: tik je al 30.000 km aan voordat 3 jaar voorbij zijn dan geldt de km stand als onderhoudsmoment, rijd je echter bijv 6.000 km per jaar dan wordt het onderhoudsmoment 3 jaar, omdat je na 3 jaar nog niet je 30.000 km hebt maar dus wel al de 3 jaar zijn verstreken. Veel mensen lezen dit andersom, omdat zij denken dat dat in hun voordeel is: minder kosten. OP termijn echter wordt dat dus juist duurder, er kan schade ontstaan aan motor/auto als men zo denkt.
Ervaring met Renault Twingo: Radiator (airco) kapot in augustus 2014 en in november 2016 alweer lek kosten totaal zo'n 1.000 euro.
Antwoord: Ook ik heb problemen met de radiateur met airco: gisteren stond ik voor de 3e keer stil. Ik heb een Renault uit 2012, gekocht toen de auto 1,5 jaar oud was, dus verwacht ik geen problemen ermee. Ik ben een alleenstaande vrouw en verwacht een goede auto te kopen, die NIET stil komt te staan. Naar mijn idee is dit gewoon een frabicagefout!
Ervaring met Renault Twingo 1.2 16v: Motor houdt soms in. Uitgelezen, storing eruit gehaald, na een half jaar weer het zelfde euvel: van 120 terug naar 96 km auto naar parkeerplaats. Van het contact af, na 10 minuten starten en het euvel is nu weer 3 maanden verholpen.
Ervaring met Renault Twingo: Zojuist mijn Renault Twingo (2011) terug gekregen van de zomercheck. De versnellingsbak blijkt lek, reparatie kosten: 2.400 euro. Iemand ervaring met het zelfde probleem/coulance regeling Renault?
In november heef mijn auto nog de wintercheck gehad, toen waren er nog geen problemen. Ik moet zeggen dat ik het toch wel gek vind dat de versnellingsbak van zo'n nieuwe auto plotseling gaat, lekker...
Antwoord: Ik had vorig jaar ook de versnellingsbak stuk van mijn Twingo uit 2012 (toen dus 3 jaar oud). Toen was er wel een coulanceregeling en moest ik de helft betalen (iets van 900,00)
Antwoord: Gaf de auto dat toevallig aan door middel van het lampje? Bij mij gaat deze nu af en toe branden maar gaat ook weer uit. Twingo uit 2011
Ervaring met Renault Twingo 1.2 Authentique: Wij waren enthousiast bij aanschaf en vielen voor zijn leuke uiterlijk. In de praktijk is het een auto van weinig praktisch nut wegens de tweedeurs uitvoering. Het naar voren schuiven van de voorstoelen is welhaast onbegonnen werk en daar sta je dan met de boodschappen. De bagageruimte achter is uiterst beperkt wegens de schuine achterkant van de auto dus ook hier geen optie. De draaicircel is ronduit hopeloos en vereist meerdere keren op en neersteken; wat een ramp!
De auto maakt bovendien erg veel lawaai, vooral boven de 100km per uur. Een ander punt van gebrek aan comfort is de koude lucht die van buiten door de stuurkolom naar binnen komt met ijskoude handen en benen tot gevolg.
Het instrumentenpaneel is al twee keer kapot geweest en laat de controlelampjes zwak branden; het is nu weer zo en ik laat het er maar bij. De voorkant van het voertuig schuurt bij iedere drempel over de straat, hij staat gewoon veel te laag bij de grond en is een ramp in iedere woonwijk.
Positief is het benzineverbruik van 1 op 22 en het sportieve uiterlijk en dan heb je het eigenlijk wel gehad.
Antwoord: Zo hebben wij een Twingo van 2013 (januari) waar ook het instrumentenpaneel een probleem had met zwak werkende lampjes zoals omschreven. Het komt veel voor bij twingo's 2012 en 2013.
Ik vind dat het gaat om een fabricagefout. Bij een terugroepactie wordt ook alles kostenloos gerepareerd en eigenlijk moet dat ook voor zo'n instrumentenpaneel. Renault Nederland paste een coulance toe van 60% hetgeen betekent dat ik nog 230 euro moet betalen. Daar baal ik flink van. Een van onze vrienden ook een twingo van 01-2013 had ook eenzelfde probleem met paneel.
WAARDELOOS. Weet dat als je zo'n Twingo koopt dat je dit soort problemen gegarandeerd krijgt en als jouw auto ouder dan 3 jaar is dan kan je het schudden!
Antwoord: In de eerste alinea noem je allemaal dingen op als onhandig te verschuiven voorstoelen, grote draaicirkel, kleine bagageruimte, en nog een paar dingen die je allemaal tijdens een beetje proefrit al te weten komt? Heb je uberhaupt wel een proefrit gemaakt? Als je al zo begint met een review, dan neemt iedereen die een beetje nadenkt al aan dat je of niet serieus bent, of een zeer impulsief iemand. In beide gevallen vraag ik mij af of ik de klachten verder ook serieus moet nemen.
Te meer daar ikzelf een jaar zonder enig probleem heb rondgetuft in een Twingo II 1.5 dci tweedehandsje, uiteindelijk 30.000 km erbij gereden. Nada problema. Anwb.nl zet onder occasiontests de Twingo II ook neer als zeer betrouwbaar. Dit betreft hun pechstatistieken weliswaar, maar toch... uitvallen dashboard is wel vervelend en mag niet gebeuren idd. Zelf niet gehad maar kennelijk wel meer anderen hier. Dat zou Renault dan wel moeten vergoeden vind ik. Maar nogmaals, ogv mijn eigen ervaring en anwb checkend raad ik een Twingo II niet af
Ervaring met Renault Twingo 1,5 dci: Zal altijd gaan voor de diesels; zoveel meer rijplezier dan de slome benzine versies heerlijk schakellui rijden en voldoende kracht om op de snelweg zelfs op duitse autobaan goed mee tekomen.
Ervaring met Renault Twingo: Denk wel waar je aan begint; een goedkope auto/ elektrotechnische problemen met name de dynamo/accu zwak. Zelf sleutelen moeilijk vanwege slechte toegankelijkheid en weinig logica in tegenstelling tot bijvoorbeeld VW
Ervaring met verkoop: Wagen overgenomen van familie.
Ervaring met onderhoud: Doe onderhoud zelf op een juiste manier.