Forum Hyundai i10 (2008 - 2013)
Reacties van eigenaren
Antwoord: Het rammelen bij de bestuurderszijde werd bij de modellen van 2008 en 2009 veroorzaakt door de gordel. Verstel hem naar een lagere stand en je zult er waarschijnlijk geen last van hebben.
Ervaring met Hyundai i10: Ik heb eeen Hyundai i10 juni 2011 iMotion Cool. Het is een fijne wagen voor dat geld. Lekker hoge zit. Rijdt zuinig: 1 op 16. Ben zeer tevreden. Maandag gaat 'ie voor zijn 1ste beurt naar de dealer. Dit is de eerste keer dat ik in de garage kom buiten de wintercheck. Ik heb 8000 km gereden.
Ervaring met Hyundai i10 Idrive cool: Aanrader, beste koop in segment. 5 jaar garantie.
Antwoord: Heb je alle andere auto's in dit segment, waaronder de Ford Ka, bereden dan?
Ervaring met Hyundai i10 1.2 I-Catcher: Standaard banden zijn een misser. Ga voor 175 banden met 15 inch velgen. Wegligging en rijgedrag gaan erop vooruit. Comfort gaat er wel iets op achteruit.
Ervaring met Hyundai i10 1.1i Drive-cool: Ik ben het bezit van een Hyundai i10 active-cool. Tijdens de verkoop is mij gezegd dat deze fabrieksgetest 1 op 21 rijden en in de praktijk gemiddeld 1 op 18, a 19 zou rijden. Hiervoor in een Hyundai Atos gereden, zeer tevreden gemiddeld 1 op 18 a 19 gereden. Ik ben er van uit gegaan dat de nieuwe i10 zoals beloofd net zoals de oude Atos ook makkelijk 1 op 18/19 zou moeten halen.
De eerste tank leeggereden met +/- 500 km. Natuurlijk tevreden dat het verbruik in de buurt kwam van de vorige auto. Helaas werden het aantal kilometers per tank minder. Nu rijd ik gemiddeld tussen de 360 a 380 km op een volle tank. Dat is gemiddeld 1 op 13 a 13,5. Ik kom niet meer boven de 1 op 14.
Resultaat: auto mooi voor de deur geparkeerd en weinig op de weg vanwege financiele situatie. Dit is al een tijdje aan de gang, al meerdere keren teruggeweest naar de garage en de laatste afspraak heeft na 2 maanden eindelijk plaatsgevonden. Helaas kan de garage niets aan de auto vinden en kan er niets aan doen.
Ervaring met verkoop: Helaas verkeerde informatie gekregen wat betreft het brandstofverbruik. Zou 1 op 18/19 moeten halen. Helaas zegt importeur nu dat het "reeel" is dat mijn auto 1 op 13 rijd. Afspraak lang vooruit geschoven.
Ervaring met onderhoud: Het probleem wordt niet opgelost. Garage heeft te maken met importeur. Importeur neemt de klacht niet serieus en doet het brandstofverbruik af als normaal. Garage kan zonder meewerking van importeur niets meer doen. Kortom: pech gehad.
Ervaring met Hyundai i10 1.1i: Heb sinds kort een v-checker a301 gemonteerd om het verbruik te monitoren. Hieruit blijkt dat de auto makkelijk 1:20 (zelfs 1:25 bij 80km/uur) kan rijden, mits je de toeren laag houdt en de weg vlak (maar dan ook echt vlak) is. De minste stijging leidt gelijk tot een verhoging in verbruik. Accelereren, tegenwind en zelfs stil staan voor een verkeerslicht en je verbruik schiet omhoog. Rijd je flink door, dan loopt het verbruik al snel op naar 1:15 of meer.
Goed anticiperen en beheersing van de rechtervoet zijn de tovermiddelen.
Tip: Tank V-Power ipv Euro (meer vermogen bij laag toerental).
Antwoord: Auto is in 2010 gekocht bij Eskes te Halsteren.
Antwoord: Wat je hier omschrijft geldt eigenlijk voor elk klein autootje denk ik. Mijn vrouw rijdt een Picanto Design Edition met verbruiksindicator en die geeft exact hetzelfde aan als je hier omschrijft.
Ervaring met Hyundai i10: Met mijn i10 van vorig jaar november ben ik al 3 keer in de garage geweest, omdat de motor te pas en te onpas van 800 naar 1500 toeren draait zonder dat ik het gas aanraak. Lekker voordelig met deze brandstofprijzen.
Mijn dealer beweert dat een en ander hoort. Volgens hem zijn er zelfs Europese normen voor. Ik heb in de loop der jaren alle automerken gehad en met geen van hen ben ik zo vaak in de garage geweest. Voor mij dus nooit meer een Hyundai.
Antwoord: Hebt u nog wat kunnen regelen met de dealer of importeur? Herstel of vervangende auto? Want dit hoort namelijk niet.. Mijn vriendin heeft ook al maanden zelfde probleem met een 9 maanden oude auto, en de auto is ondertussen 7 keer teruggeweest binnen 6 maanden.
Ze zeggen elke keer dat het opgelost is maar de problemen blijven terugkomen. Laatste keer viel de auto zelfs volledig uit midden op een kruising. Nu drifitg op zoe naar manieren om ze (dealer en importeur) te dwingen om een nieuwe auto te geven of contract te ontbinden.
Ervaring met Hyundai i10 125 cool: Auto biedt veel luxe en ruimte voor de prijs. Het enige wat mij irriteert is dat er iets aan de bestuurderszijde rammelt. Zelf een beetje handig en nagelopen, kon niets vinden Nu maar afspraak gemaakt bij de dealer.
Stuuras / fusekogel etc. nagelopen en laten uitlijnen en balanceren. Dit heeft ook niet geholpen.