Forum Toyota Yaris (2005 - 2011)
Reacties van eigenaren
Ervaring met Toyota Yaris Yaris cool plus: Vorige week een Yaris import 5 deurs gekocht met 6 versnellingen. Auto rijdt prima, maar start-stop functie werkt niet goed; slaat wel af, maar start zelf weer voordat de koppeling wordt ingetrapt.
Antwoord: Welke stroomverbruikers heb je aanstaan? Als bvb de airco aanstaat, start bij mij de motor ook automatisch na zo'n 20-30 sec. Achterruitverwarming bvb is ook een grote stroomverbruiker.
Ervaring met Toyota Yaris 16v VVT-i Ts: Kleine beurt wordt grote beurt. Bijvoorbeeld: men ontdekt extra mankementen. Na. 30.000 km nw waterpomp e.d.
Ervaring met Toyota Yaris: Vraag: auto is een paar keer per jaar helemaal 'dood'. Hij doet het weer zonder iets te vinden. Iemand hiermee ervaring?
Antwoord: Wanneer de Yaris maar een paar meter heeft gereden en wordt gestopt, dan kan de auto "dood" lijken. Duw hem een halve meter naar voren/achteren en hij doet het weer!
Antwoord: Je hoort dan wel de startmotor draaien? Misschien een of meerdere tandjes van de starterkrans afgebroken. Zet hem in z'n 2 / klein beetje jutteren/ naar voren duwen / de starterkrans is omgegaan en pakt weer in de tanden.
Ervaring met Toyota Yaris: Auto aangeschaft in 2007 (toen 1 jaar oud, circa 15.000 km mee gereden). Automaat rijdt fijn maar geregeld problemen. Bij starten regelmatig blokkering en moet de auto stil blijven staan en rijdt (start) de auto weer na een tijdje (tussen een kwartier tot een uur).
Bij elke grote beurt bij toyota dealer dit probleem doorgegeven aan dealer maar deze kon niets vinden. Nu na circa 80.000 km is de automaat stuk en moet vervangen worden. Volgens dealer is dit normaal! Dat een automaat na 80.000 km stuk gaat: 6 jaar oud en altijd in onderhoud bij Toyota dealer!
Ik vind dit niet normaal. De vraag is nu wie gaar dit betalen (circa 2.000 euro). De vraag is wie heeft dit ooit ook meegemaakt en hoe heeft Toyota dit opgelost?
Antwoord: Ik heb ook een slechte ervaring met mijn Toyota Yaris. Na plusminus 35.000 km kreeg ik last met de automaat. Als ik voor de stoplichten de automaat vrij zet en ik wil later weer weg rijden begon het te piepen de bleef het gewoon staan. Na ongeveer 5 seconden koppelde de aandrijving weer en met het schakelen komt het niet gelijk op en dan ineenmaal kreeg de koppeling ruweg weer grip. Als je schuin omhoog moest met schakelen bleef de auto bijna staan omdat hij met schakelen de koppeling niet direckt pakte (te traag).
Dit was nog in de garantieperiode. Ze hebben toen de computer, sensors en koppeling vervangen en ik moet zeggen dat het toen perfect werkte. Nu heb ik 76 000 op de teller staan en de zelfde klachten heb ik nu weer en de garantie is voorbij. Ik zal binnen kort bij Toyota langs gaan en vragen hoe we dit oplossen want dit is niet normaal, dit lijkt mij wel een Toyota-probleem.
Antwoord: Antwoord: De Aygo modellen hebben ook dezelfde problemen met de automaten. Het is een structureel probleem. Fabrieksfout die alleen voor rekening komt voor Toyota binnen de garantietermijn. Daarna ben je het haasje.
Antwoord: De Yahoo modellen hebben ook dezelfde problemen met de automaten. Het is een structureel probleem. Fabrieksfout die alleen voor rekening komt voor Toyota binnen de garantietermijn. Daarna ben je het haasje.
Ervaring met Toyota Yaris 1.3 MMT: Tweede generatie Yarissen zijn beter te vermijden. Haalt maar met moeite de 100k. En dan is de helft al vervangen geweest. Niet kopen.
Ervaring met onderhoud: Garages, ook de dealer, vervangt er op los bij het zoveelste vage defect.