Forum Opel Agila (2000 - 2008)
Reacties van eigenaren
Ervaring met Opel Agila 1.2: De Opel Agila is gewoon een goede auto. Ik heb er alleen maar 4 weken in mogen rijden omdat de auto spontaan in de brand vloog en ik er niemand voor kan aanspreken. De kinderen waren zo blij en ik ook: eindelijk een leuke auto waar je alles in kwijt kan. De auto was van het bouwjaar 2000. De koop was op 21 mei 2010 en de auto is plotseling verbrand op 19 juni 2010. Wie is dit ook over komen? Snik, snik .
Ervaring met verkoop: Ik had verwacht dat de dealer sociale zou reageren. Maar nee, hij bleef volhouden dat de auto goed was en KLAAR. Voortaan een WA-plus verzekering nemen.
Ervaring met onderhoud: Laat de auto nog een keer goed nakijken door een tweede persoon.
Antwoord: Ik heb in 2011 wel/geen auto gehad die uitgebrand is, maar toch wel even in de buurt ervan gekomen: de vulpijp was namelijk lek wegens totaal doorgeroest waar hij de benzinetank in gaat: en zo net aan de uitlaat was het toch wel even heel hard schrikken als je tankt en de benzine loopt zo de straat of met een warme uitlaat in de buurt!
Ervaring met Opel Agila 1.2: Neem sowieso een 1.2 Agila. Dat is een oude bij de tijd gebrachte super betrouwbare motor. Deze motor had ik vroeger al in de B - en C Kadetten. Modernisering eist ook zijn tol op het gebied van betrouwbaarheid, ik heb momenteel problemen met het vanzelf opengaan van de deuren qua afsluiting. Resetten van de motor heeft dit euvel niet verholpen. Daarnaast is milieuverbetering de motor niet ten goede gekomen. De ouderwetse souplesse die deze 1.2 motor vroeger had is verdwenen. Hiervoor in de plaats is korte stugheid gekomen. Terwijl het vroeger rally achtige types waren deze oude 1.2 motoren. Als auto voor mijn vrouw die alleen van A naar B moet is dit de meest geschikte auto. Echter de zuinigheid die ik verwachtte is er niet echt. Het is wel een betrouwbare ruimzittende mini MPV.
Ervaring met verkoop: Ik ken deze dealer allang via zakelijke contacten echter had nog nooit een auto gekocht bij hun.
Ervaring met onderhoud: Gebruikelijk onderhoud bij ongeveer 10.000 km per jaar. Een kleine beurt en een grote beurt tijdens de APK. En even snel tussen door bij kleine probleempjes.
Ervaring met Opel Agila 1.2 twinport: De motor is lekker soepel: het Nieuwe Rijden is goed toe te passen (al met 60 in zijn 5!). Maar het benzineverbruik valt me tegen. Ik ben een zeer rustige rijder, maar kom in de zomer niet verder dan 1 op 15 en in de winter 1 op 14.
Het motorgeluid rond 100 km/uur dringt behoorlijk binnen. Iets harder rijden (110) helpt, maar dan stijgt het verbruik ook weer want de motor draait dan bijna 4000 toeren!
Maar uiteindelijk ben ik zeer tevreden, vooral vanwege de hoge zit, de enorme binnenruimte en de soepelheid van de motor.
Ervaring met onderhoud: Nog geen ervaringen mee. Ik wil naar een lokale onafhankelijke garage gaan waar een kennis zijn Opels al naar volle tevredenheid laat onderhouden.
Antwoord: Beste Hwhagen,
Ik heb zelf ook een Opel Corsa gekocht bij deze Opel-dealer. Ik ben zelf ook niet geheel tevreden. In eerste instantie werd ik door iemand geholpen van de verkoop-afdeling en alles liep soepeltjes. Diegene is wegens ziekte uitgevallen waardoor ik door iemand anders werd geholpen. Het heeft bij elkaar ongeveer 2 maanden geduurd voor ik deze auto uberhaupt kon krijgen. Nadat ik de Opel had, 2 uur later, ontdekte ik dat er bij de linkerspiegel een enorme scheur zat op de rand. Ik heb direct gebeld bij de eerst mogelijke openingstijd. Ik ben daarna nog langsgeweest, toen beweerde de verkoper ten eerste dat ik het zelf had aangericht. Hij vond dat ik dat tevens eerder had moeten zien (terwijl wij de auto hadden gecheckt voordat we hem kochten, in goed vertrouwen bij het afnemen niet gecheckt). Hij zou mij op een maandag terugbellen om aan te geven of ik het alsnog mocht vervangen (via de bedrijfsleider). Belt hij mij op een woensdag op om te zeggen dat hij mijn oude auto heeft laten ophalen (ruilauto) en geeft aan dat er deuken in zaten en dat hij mij dit ook niet laat vergoeden (terwijl de eerste verkoper dit al had gezien). Ronduit belachelijk je betaald zo duur voor zo een auto maar de service is bagger! Dit is de eerste en laatste keer dat ik daar een auto koop!
Ervaring met Opel Agila: Zeer goed voor lange mensen
Ervaring met verkoop: Zeer goede garage
Ervaring met onderhoud: Goede onderhoud, worden altijd direct behandeld als je langs komt met een probleem
Ervaring met Opel Agila 1.2 elegance: Stotterrende motor gehad. Een paar tanken V Power van Shell en hij loopt weer als een zonnetje! Goeie tip.
Ervaring met onderhoud: Onderhoud is bij Kwik Fit en perfect
Ervaring met Opel Agila 1.0 ZE: Oudere modellen (t/m 2002) hebben problemen met motormanagementsysteem. Storingslampje licht zeer regelmatig op. Moet door garage gereset worden, maar het probleem is niet eenvoudig op te lossen, zoniet onmogelijk.
Ook op internetforums wordt dit euvel besproken met dezelfde ervaring t.a.v. het niet (kunnen) verhelpen van de storing. Volgens deze forums zijn er vele dure sensoren en andere onderdelen vervangen en veel uren besteed, zonder resultaat.
Ervaring met Opel Agila: Toppertje! Ik heb hem nu al 7 jaar en alleen de sloffen en de remmen vervangen.