Forum Nissan X-Trail (2014 - 2022)
Reacties van eigenaren
Antwoord: Ook ervaring met optrekken met caravan vanuit stilstand op steile hellingen en de auto rijdend houden op hellingen?
Antwoord: Met mijn pas gekochte X-Trail van januari 2017 kostte het veel moeite mijn Knaus (beladen 1500kg) om vanuit stilstand een helling op te komen. Op de camping in Mamer (Luxemburg) lukte het zelfs niet. Heeft plezier van mijn nieuwe aanschaf een flinke domper gegeven.
Antwoord: Ik mis een beetje met welke uitvoering, en welke pk's er word gereden. Zojuist een 1.6 Dig-T benzine gekocht. 120 kw/163 pk deze zou ook een nieuwe update qua motormanagement hebben gehad om onderin (bij het wegrijden op bv de helling) beter te presteren. De camping bij Mamer ken ik. Hiervoor ook met spinnende wielen naar boven met een VW Passat diesel met 170 pk en 400 Nm.... nu ik net ben overgestapt naar benzine hoop ik er het beste van. Caravan is ook een 1500 kg zware Knaus.
Antwoord: Wij hebben Nissan X-Trail 2.0 diesel en hadden problemen in de put van Luik. Problemen om deze met de caravan omhoog te krijgen. De caravan weegt 1300 kg, maar blijkbaar hebben vele mensen daar veel last en die dag was het ook heel warm. Zijn er nog mensen die daar problemen hadden?
Antwoord: Achteruit rijden met aanhanger, iets tegen de berg op is een crime. De elektronica regelt dat de motor onder 1500 toeren geen kracht heeft. En geef je gas tot 1500 toeren, dan doet de elektronica er nog een schepje bovenop en brul je met 4500 toeren achteruit. Zo brand je snel de koppeling eruit.
Verder: comfortabele auto met goede zit. Bij ons brandde wel steeds het lampje "motorstoring". Daarvoor is tot 2x de achterste lambdasonde vervangen en de laatste keer ook een software update. Toen het lampje voor de 3e keer brandde, raadde iemand ons aan om af en toe speciale benzine (V-Power, Ultimate etc.) te tanken. De volgende dag was het lampje uit.
Auto rijdt erg fijn, maar is niet volkomen "rechtuitstabiel", je moet steeds wel kleine stuurcorrecties uitvoeren.
Ervaring met Nissan X-Trail 1.6 dig T Tekna: Dit is inmiddels mijn 5e Nissan X-trail. To.v. de vorige modellen is de huidige X-trail sterk verbeterd. De wegligging is echt goed, het verbruik is door de veranderde vormgeving sterk gereduceerd, de auto is heerlijk ruim en de auto zit vol met accessoires die je al dan niet waardeert. Verkeersbord herkenning, diverse rijhulp systemen, indicatie bandenspanning, lane assist, bi-led koplampen, dakrails, intelligent key, elektrisch schuifdak etc. De zit, op de leren stoelen, is prima, je hebt een goed overzicht over het andere verkeer. De auto is heerlijk ruim, met deze auto heb je eigenlijk nooit een dakkoffer nodig.
Minpunten: het vorige model had in/bovenop het dashboard zo'n handig opbergvak en de dubbele bodem met schuifla werd veel door mij gebruikt.
Ervaring met verkoop: Prima gegaan.
Ervaring met onderhoud: Nog geen beurt gehad.
Ervaring met Nissan X-Trail 1.6 dig T Tekna: Waarom een X-trail en geen Qashqai. De X-trail is op alle punten ruimer en mag meer trekken (ingeval van caravan)! Verder is de X-trail een sublieme reisauto. Ook na langere ritten stap je met een goed gevoel uit de auto. Voordeel is en blijft dat je bij dit soort auto's over het overige verkeer heenkijkt, wat autorijden en stuk aangenamer maakt. Verders is de zit in de auto comfortabel, het dashboard overzichtelijk en de cruise-control een uitkomst. Airco werkt prima, eventueel kan het elektrisch schuifdak ook nog verkoeling bieden. Het verbruik is t.o.v. het vorige model sterk verbeterd!
Ervaring met verkoop: Prima gegaan!
Ervaring met onderhoud: Auto is bijna een jaar en moet binnenkort nog in onderhoud. Over onderhoud dus nog geen mening.
Ervaring met Nissan X-Trail 1.6 Dig T Bussiness: Zeer comfortabele auto, met veel luxe accessoires, fijne elektrisch verstelbare stoelen. Voor iemand van 1,8 m lengte zitten deze stoelen veel beter dan de meeste Duitse autonulls want die hebben meestal een te hoge rugleuning en te lange zitting. Door de hogere zit stap je na langere autorit ook zonder stijf gevoel uit de auto. Zeer veel ruimte op zowel de achterbank als in de bagageruimte.
En ook heel fijn als trekauto met een caravan. Doordat de X-Trail hoger is dan een stationwagon heb ik nu geen last meer dat de dissel van de caravan over verkeersdrempels schuurt.
Het dashboard is overzichtelijk en alles is zeer gebruiksvriendelijk en praktisch. Alleen het Nissan Connect systeem is vrij beperkt. Wat wel handig is, is dat je een willekeurige POI op google zoekt, en dit werkt ook prima met je stem. Roep de naam van een restaurant en de plaats en de navigatie brengt je ernaar toe. Enig minpuntje hierbij is wel dat dit alleen kan als je stilstaat. Het elektrische schuifdak wordt door mij ook veelvuldig gebruikt. Alles bij elkaar is de X-Trail een echte aanrader. Tov de concurrenten (grote SUV's) scoort deze het beste op een combinatie van prijs, luxe, ruimte, accelleratie, trekkracht en rijcomfort.